Zhrnutie sezóny 2018

Moju prípravu na sezónu 2018 som začal na motorke v januári v Španielsku a keď sa zlepšilo počasie som sa presunul do Talianska.

Prvé závody na Slovensku som mal v Gbeloch, kde bolo vidieť kvalitnú prípravu na motorke ako aj mimo motorky. Na týchto závodoch som sa cítil veľmi dobre a aj pri veľkej konkurencii najmä zo zahraničia som skončil na 2.mieste.

Ďaľší závod bol na Myjave, na ktorý som sa tešil kvôli atmosfére a veľkému počtu divákov. Tento rok som tu mal celkom smolu. V prvej jazde som sa po zlom štarte prebojovával dopredu štartovným polom a pri objehaní jazdca ma trafil kameň do ramena a som rád, že som to zvladol dojazdiť, pretože mi rameno dosť napuchlo a nemal som v ňom vôbec silu.

Vo Sverepci som mal super štarty. Bohužiaľ v prvej jazde som mal pád, pri ktorom som si narazil chodidlo, ale jazdu som dojazdil na 8.mieste. Do druhej jazdy som sa aj napriek veľkej bolesti rozhodol nastúpiť a došiel som na 5.mieste. Hneď zo závodov som išiel do nemocnice na RTG, kde mi zistili, že mám zlomenú priehlavovú kosť v chodidle a nohu mi dali do sádry.

Spravil som si pár týždňov úplnú pauzu. Po 2 týždňoch som začal makať, aby som nevyšiel z kondičky a začal rehabilitovať. Po 5 týždňoch som sa znovu posadil na motorku.

Prvý závod po zranení som závodil v Mníšku nad Hnilcom na východe Slovenska, kde pršalo celý deň, preto bola trať veľmi blatová a taktiež náročná. Všetko išlo celý deň dobre, pokiaľ mi jeden jazdec v posledom kole pri nepochopiteľnom manévri trafil presne do lýtka predným kolesom a zlomil mi ihlicu. Takže som bol zase na tom istom ako pred zranením.

Posledné závody na Slovensku sa konali v Šenkviciach. Rozhodol som sa, že aj keď som začal trénovať na motorke len 2 týždne pred závodmi, že sa ich zúčasním. Prvú jazdu som odštartoval prvý a viedol som polku závodu, ale došli mi sily a skončil som na 4.mieste. Druhú jazdu som došiel na 5.mieste. S týmito závodmi som spokojný, lebo vidím, že rýchlosť na motorke mi aj napriek zraneniam zostala. Musim už len zamakať na kondičke, aby som sa dostal naspäť do formy, akú som mal pred zraneniami.

Aj napriek zraneniam a vynechaní jedného závodu som skončil v celkovom poradí v Medzinárodných Majstrovstvách Slovenska na 3.mieste.

Ďakujem za podporu mojím sponzorom, priateľke, rodine a všetkým fanúšikom, ktorí ma celý rok podporovali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *